1130

F.A.Q.

 • Z čeho je vyrobený obkladový kameň VASPO STONE , jaká je jeho životnost a stálostbarev ?

Všechny naše výrobky jsou vyrobené z celobarevného, mrazuvzdorného betonu pevnostní třídy C25/30. Proto jsou stejně vhodné pro použití v exteriéru i interiéru. Obklady mají neomezenou živostnost a stálost barev je garantovaná na dobu minimálně 30 let, bez rozdílu použití. Obklady můžou být i trvale omyvatelné a nebo ponořené pod vodou (bazény, akvária).

 • Můžou být mezi stejnými obklady barevné rozdíly ?
​Na výrobu se používají výlučně přírodní materiály, a i přestože suroviny pochází z jednoho zdroje, mají vždy jiné vlastnosti a to se nedá ovlivnit. Mezi obklady mohou vzniknout malé barevné rozdíly. Doporučujeme jednotlivé obklady brat pokažde z jiné krabice - promíchat. 
 • Jaké jsou výhody v porovnaní s přírodním kamenem?

Betonová imitace kameňa má lepší technické vlastnosti, lepší cenu jako porovnatelný přírodní kámen, lepší barevná škála a možnost výběru teplých barev, ale také výrazná časová úspora při instalaci (lepení). Přírodní kámen Vás někdy může nepříjemně překvapit už po prvním dešti.

 • Jaké lepidlo je nutné použít na lepení?

Na standartní lepení doporučujeme použít cementové flexibilní lepidlo třídy C2TE(Vylepšené cementové lepidlo s doplňkovými vlastnostmi, sniženou kluzkostí a prodlouženým časem zaschnutí) jakekoliv značky. Obklady je možné lepit na jakýkoliv pevný a soudržný podklad, který unesie hmotnosť obkladu (až do 50kg/m2) , avšak na speciální povrchy (OSB, stary keramicky obklad, plast, kov), už doporučujeme individuální postupy. Návod najdete v sekci TECHNICKÉ INFORMACE na naší webové stránce, případně na požádání.

 • Je potrebné obklad po nalepení nějak ošetřit?
Konečná úprava je rozdílná pro interiér a exteriér. Pro exteriér(sokle, stěny, komíny) doporučujeme česky hydrofobizační přípravek LUKOFOB 39, případně ANTIPLUVIOL (značky MAPEI ) je to v podstatě impregnace, která mírně oživí barvy a odstraní oděrky vzniklé při přeprave. Výrobek po aplikaci nesaje vodu a chrání před tvorbou mechu. Aplikuje se jen jedna vrstva, která následně chrání asi 5-7 roků. Návod najdete i na každé krabici. Upozorňujem však na potřebu ředění s vodou!! Přípravek třeba před použitím zředit s vodou v poměru 1:10 (1 díl Lukofobu a 10 dílů vodu ). Následně se to může stříkat a nebo natírat stětcem.
Do interiéru je Lukofob zbytečný. Tam doporučujeme natřít nebo nastríkat obklad Duvilaxem BD-20, zředěným s vodou (1 díl Duvilaxu a 10-15 dílů vody), barva ožije a uzavřou se póry, ale obklad zůstane matný. Případně čím menší podíl vody, tím bude povrch lesklejší.
 • Může se lepit obklad na zateplení?

Ano, obklady je možné lepit i na zateplení či už polystyrénem nebo minerální vlnou. Doporučujeme minerální vlnu s kolmým vláknem - lamelou, napřiklad Nobasil FKL. Taktéž je potřebné použít pancéřovou síťku (Sklotextilná síťka se zvýšenou pevností) a dvojnásobné množství kotev a přichytit i síťku (ne jen pod ni). Je možné použití i kovových kotev. Postup lepení obkladů VASPO® na zateplení je i certifikovaný, ale pro platnost certifikátu je nutné použít konkretní komponenty uvedené v příručce. Víc informací a celou příručku najdete v sekci TECHNICKÉ INFORMACE.

 • Bílý povlak na obkladu nebo co jsou to výkvěty?

Takzvané výkvěty jsou vyplaveniny vápníku jako nejlehčího prvku v betonu. Tento jev často nastává na místech kde beton nebo betonové výrobky dlouhodobě absorbují vlhkost. Tato vlhkost následne vyplavuje na porvrch vápník, který vytvářejí bílý závoj. Jeto přirozená vlastnost všech betonových výrobků. Obklady VASPO® však obsahují retardér aby se co nejvíc tomuto jevu zamezilo a preto se často na našich obkladech objeví výkvěty z podkladu (debniace tvarnice, betonový základ atp.) Výkvěty cašem zmizí samy, případně jich je možno odstranit kartáčováním s roztokem ocet + voda (1 díl octa a 5 dílů vody)

 • Kde mohu vidět a koupit Vaše obklady ? 

Vidět a koupit můžete naše výrobky samozřejmě u nás v Trenčínské Turné a v síti našich prodejců po celém územi SR a ČR (viz. Prodejní síť)

 • Kde mohu vidět realizace Vašeho obkladu?

Množství realizací najdete na naší webové stránce v sekci GALERIE a taky Vám doporučujeme dát LIKE naší FUN page VASPO - obkladový kamen na Facebooku, kde najdete i realizace a inspirace od zákazníků a můžete tam přidat i tu vaši.

 • Jaké jsou dodací lhůty?

Naše výrobky se snažíme mít trvale na skladě v dostatečném množství. Avšak ve špičce stavební sezóny se může stát, že na některé nějžádanější typy se tvoří pořadník  s čekací dobou několik dní.

 • Zabezpečujete i dovoz zboží a jeho realizaci?

Pro zákazníka je cenově výhodnější obklad zakoupit u místního prodejce. Realizaci obkladu vykonávají pro nás externí firmy. Lepení je poměrně jednoduché, zvládne ho každá stavebná firma, šikovný řemeselník a též zručný domáci kutil..

 • Nabízíte vizualizaci projektů?
- službu nabízíme jen pro zájemce o obkladový kámen VASPO
- grafický návrh je ÚPLNĚ ZADARMO
- vypracujeme Vám jeden pohled s použitím max. 3 druhů obkladu.
- návrh bude přesně podľa vašich představ
- finální fotografia Vám ukáže, jak bude Váš prostor vypadat po obložení určitého typu obkladu
- dostanete možnost následných úprav podle Vašeho přání (v rámci přijatelného množství úprav)
- nabízíme ochotu a profesionalitu.
Podstránky obrazok: 

Napíšte nám

all products for color

FOTOSOUTĚŽ
5 x 100 €


 
Vaše pěkné realizace odměníme
zajímavými cenami ...víc
GRAFICKÝ
NÁVRH


 
Grafický návrh podkladů Vám
vytvoříme úplně ZDARMA ...víc
KATALOG

 
Popusťte uzdu fantazií
listovaním v našem katalogu ...víc

AKCIA

Bočný panel

https://vaspostone.cz/letni-akce-2024
https://vaspostone.cz/aktuality
... Prirodzený ako príroda sama ...